Siirry sivun sisältöön
Terveyskylä.fi - Etusivulle
common.loading

OYS Lymfoomapotilaan digihoitopolku

Digihoitopolku on tarkoitettu lymfoomapotilaiden seurannan toteuttamiseen.

Digihoitopolulla saa tietoa lymfoomasta, tukea omahoitoon, voi täyttää kyselyjä ja löytää vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiin sekä lähettää viestejä syöpä- ja veritautien poliklinikan ammattilaiselle hoitoon liittyen.

Digihoitopolku on tarkoitettu Oulun yliopistollisen sairaalan syöpä- ja veritautien poliklinikan lymfoomakontrolli potilaille.

Digihoitopolulla voivat asioida potilaat, joilla on hoitosuhde Oulun yliopistollisen sairaalan syöpä -ja veritautien poliklinikalle. Polku avataan lääkärin määräyksen perustella.

Tieto avatusta digihoitopolusta lähetetään ajanvarauskirjeessä.

Potilas saa kirjalliset ohjeet polulle rekisteröitymiseen ja kirjautumiseen yksiköstä. Ohjeet digihoitopolun käyttöön löytyvät polulta osiosta Miten käytän digihoitopolkuani?